Skin Response Biofeedback do PC

Přístroj rozpozná okamžiky, kdy je tělo ve stresu, stačí jen nepříjemné téma hovoru a hned vidíte změnu. Ovládání je jednoduché, stačí spustit program a zasunout  přístroj do USB. GSR je vhodný do psychiatrických i psychoteraputických ordinací, kde slouží k rychlému nalezení stresových situací. Nalezne místo i v domácnostech, kde pomůže najít efektivnějšího způsoby navození dobré nálady.

Více informací zde
Skin Response Biofeedback do PC

2 099 Kč s DPH

SKLADEM

7 other products in the same category:

  GSR biofeedback (emoční senzor)

Přístroj k lokalizaci stresových situací a jejich kontrolování

Zobrazený stres v grafuGSR v praxi

K čemu zařízení slouží:

V psychoterapii je potřeba zjistit faktory, které ovlivňují psychiku a způsobují stres. Někdy jde o rodinné neshody se členem domácnosti, jindy špatné reakce na kolegu v práci. Všechny tyto situace ovlivňují naši psychiku a mohou způsobovat vážně  zdravotní potíže. Dopátrat se však k příčině těchto psychických potíží je někdy velmi obtížný úkol i pro zkušeného terapeuta.  Pro tyto případy tu je GSR, který pomůže najít tyto potíže, někdy i při první návštěvě. Prace “specialisty” je tak rychlejší a pomáhá řešit problém tam kde vznikl.  

Využití GSR (emoční senzor) v domacnosti                

Přístroj pomáhá najít nejefektivnější cestu ke snížení úzkosti.

 Většina lidí není schopna své pocity úzkosti ovládnout přímo, ale s pomocí různorodých metod a technik jako jsou například myšlenky na příjemné prožitky, různá dechová cvičení, nebo poslech relaxační hudby dokáže tyto pocity minimalizovat. Díky GS zjistíte, jaká technika je nejůčinnější právě pro vás.

Vždycky jsem přemýšlela nad tím, která metoda relaxace je nejúčinnější, ale jediným vodítkem byly moje pocity po poslechu hudby nebo vzpomínkách na krásnou dovolenou. Díky emočnímu senzoru už vím, že  poslech je pro mě nejlepší cestou pro odpočinek pro práci v kanceláři.

                                                                                                                                                                       Jana Pokorná, Praha  

Jak zařízení pracuje

Přístroj zaznamenává změny chování povrchu kůže.

Při stresové situaci, se lidem potí ruce, zvyšuje teplota těla nebo vyschne v ústech. Díky pocení se zvyšuje vodivost pokožky (snižuje odpor kůže), která značí stres. Proto je přístroj nazván měřič kožního odporu nebo emocionální senzor. GSR pracuje na  podobném principu jako detektoru lži. GSR pozná, ve které konkrétní situaci jste ve stresu a to díky emocionální změně, projevující se změnou kožního odporu.   

 Měl jsem dlouhodobé bolesti hlavy, ale nevěděl jsem, co to způsobuje, bral jsem kopu léků, ale žádný nebyl dostatečně účinný. Pak mě kamarád přesvědčil jít k terapeutce. Po několika sezeních jsem zjistil, že problémem je chování mé sestry, která si jen stěžovala a já byl její hromosvod. Stačila jen letmá zmínka o ní a měřič spadl téměř k nule.

                                                                                                                                                                                  Pavel K. Brno     

Kožní odpor je velice dobrou odezvou vašich emocionálních reakcí, což dává mimo jiné tyto možnosti využití:

 • můžete okamžitě sledovat svoji reakci a postupně se naučit ovládat svoje emoce - vhodné při pohovorech, při krizových situacích i při hře. (Nácvik zklidnění například před tenisem. Stačí se připojit a sledovat graf, brzy zjistíte při jakých myšlenkách nebo dechovém cvičení se nejrychleji uvolníte a bude to čím dál tím snazší.)
 • ideální při nácviku některých duševních technik - můžete sledovat jak jste úspěšní a neztrácet čas se špatnou technikou.
 • s GSR rychle pochopíte jak na co reagujete a jak svoji reakci můžete ovládat.
 • uvidíte jak málo se znáte a co všechno při troše snažení dokážete změnit
 • můžete kombinovat s dechovým cvičením, vizualizací, psychowalkmanem atd.
 • měření kožního odporu je výbornou pomůckou při terapiích, kde terapeut ihned vidí vaši reakci.
 • potřebujete zjistit jak lidé reagují na váš proslov? Připojte si je a uvidíte.
 • a další možnosti...

Trocha teorie

 Měření kožního odporu je založeno na poznatcích o psychogalvanickém reflexu.

Z bakalářské práce Hany Trávníčkové:

psychogalvanický reflex (PGR) je změna elektrických vlastností těla (zejména kůže) způsobená vnějším stimulem, který spouští emocionální reakci (strach, stres, apod.)

 ....

reakce se jeví jako nárůst elektrické vodivosti kůže (pokles odporu) napříč dlaněmi, či chodidly. Odezva není okamžitá, nastává přibližně 2 vteřiny po stimulaci, maxima pak dosahuje od 2 do 10 vteřin a podobně rychle také odeznívá. Za reflex je zodpovědná sympatická část vegetativního nervového systému.

Změny kožního odporu jsou zaznamenány senzorem, který doporučujeme umístit na dlaň, případně dva prsty. Po nasazení dlaňového senzoru a zapojení do USB se můžete například pohodlně posadit a zavřít oči. Dlaňový senzor bude zaznamenávat data a vykreslovat je do grafu. Ideálně zralaxovaní jste ve chvíli, kdy se graf ustálí do vodorovné linky. Z počátku je pro většinu uživatelů obtížné se zklidnit za dříve jak deset minut, ale s časem se uživatelé výrazně zlepšují a umějí i lépe rozpoznat skutečné uvolnění. Ti nejlepší z našich zákazníků se po asi měsíčním tréninku dokáží skutečně uvolnit za dvě až tři minuty.

Dodávaný software

 • umožňuje měřit a sledovat průběh změn kožního odporu v reálném čase
 • archivuje provedená měření
 • funkce časových značek - vhodné při měření s druhou osobou pro označení událostí na které jste reagovali
 • umožňuje sledovat medián vašeho měření

Balení obsahuje:

 • USB měřič
 • dlaňový senzor
 • software pro Windows 7, 8, XP, vista, Linux a MAC
 • jednoduchý popis pro interpretaci grafu
 • záruční list

Parametry:

 • rozměry senzoru: 6 x 3,2 x 1,2 cm
 • délka pásky: cca 20 cm
 • délka USB kabelu: 110 cm

Měřič kožního odporu je také součástí přístroje Flex Biofeedback.

Uživatelská příručka:

Návod ve formátu PDF ke stažení ZDE.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Napište svůj názor

Skin Response Biofeedback do PC

Skin Response Biofeedback do PC

Přístroj rozpozná okamžiky, kdy je tělo ve stresu, stačí jen nepříjemné téma hovoru a hned vidíte změnu. Ovládání je jednoduché, stačí spustit program a zasunout  přístroj do USB. GSR je vhodný do psychiatrických i psychoteraputických ordinací, kde slouží k rychlému nalezení stresových situací. Nalezne místo i v domácnostech, kde pomůže najít efektivnějšího způsoby navození dobré nálady.

Napište svůj názor

×